JASEŁKA 2022

22 grudnia dzieci z grupy Żabki przygotowały Jasełka dla całego przedszkola. Głównym celem tej uroczystości było wprowadzenie uczestników w radosną atmosferę Świąt Bożego Narodzenia. Dziękujemy dzieciom oraz Pani Lucynie za przepiękny występ.

UDZIAŁ W AKCJI ,,BRYKAMY NA PIŻAMA PARTY Z GABRYSIĄ BRYK!"

21 października dzieci z naszego przedszkola przyłączyły się do akcji ,,Brykamy na Pidżama Party z Gabrysią Bryk!', w trakcie którego biliśmy rekord Polski - Najwięcej osób w piżamach (wiele lokalizacji). Tego dnia do puszki zbierane były pieniądze na leczenie Gabrysi. Łącznie zebraliśmy 436 zł! Dziękujemy za zaangażowanie.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

20 września - to dzień ważny dla wszystkich przedszkolaków w całej Polsce. Święto to zostało ustanowione, by podkreślić wagę edukacji przedszkolnej w rozwoju i edukacji dzieci i ma przyczynić się do popularyzacji wychowania przedszkolnego.

Po więcej zdjęć zapraszamy na naszą stronę na Facebooku:

WYCIECZKA DO BCK ORAZ POWERLANDU W BIŁGORAJU

6 października grupa ,,Motylki" oraz ,,Żabki' wyruszyły do BCK w Biłgoraju na spektakl ,,Plastusiowy Pamiętnik". Po wizycie w kinie dzieci wzięły udział w warsztatach pieczenia pizzy oraz spędziły wspólnie czas podczas zabaw w Powerlandzie. To był udany dzień, pełen uśmiechów i radości!

Więcej zdjęć mogą Państwo zobaczyć na naszej stronie na Facebooku! :)

WYCIECZKA DO ZAGRODY EDUKACYJNEJ ,,MIĘDZYCZAS

W tym tygodniu dzieci z naszego przedszkola wyruszyły na wycieczkę do Cieplic. Starszaki  zwiedziły zagrodę edukacyjną dnia 9 maja. Dzień później do zagrody wyruszyły najmłodsze dzieci z grupy „Smerfy” i ,,Motylki.  Przedszkolaki miały okazję obserwować oraz karmić hodowane tam zwierzęta: lamy, owce, kozy, królików, świnki morskie, pawie, różnego rodzaju drobiu, konie oraz krowy. Bliski kontakt ze zwierzętami, zapoznanie się z korzyściami jakie dają nam zwierzęta na co dzień, wizyta w owczarni i na pastwisku, zajęcia warsztatowe- pieczenia ciastek oraz pieczenie kiełbasek to atrakcje, które czekały na dzieci w zagrodzie. Dla przedszkolaków był to dzień pełen wrażeń. Dzieci wróciły do przedszkola zmęczone, ale bardzo szczęśliwe.

Rozstrzygnięcie konkursu ,,MOJA OZDOBA WIELKANOCNA"

Dnia 14.04.2022 r. w naszym przedszkolu odbyło się rostrzygnięcie konkursu plastycznego ,,MOJA OZDOBA WIELKANOCNA".

Uczestnikami konkursu byli wychowankowie Publicznego Przedszkola Samorządowego w Markowiczach.

Celem konkursu było rozbudzanie zainteresowania symboliką i tradycjami Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, krzewienie obyczajowości ludowej; rozwijanie pomysłowości i wyobraźni dziecięcej w zdobieniu pisanek wielkanocnych; kształtowanie wrażliwości estetycznej; promowanie aktywności twórczej dzieci.Celem konkursu było rozbudzanie zainteresowania symboliką i tradycjami Świąt Zmartwychwstania Pańskiego, krzewienie obyczajowości ludowej; rozwijanie pomysłowości i wyobraźni dziecięcej w zdobieniu pisanek wielkanocnych; kształtowanie wrażliwości estetycznej; promowanie aktywności twórczej dzieci.

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom!

DZIEŃ POSTACI Z KSIĄŻKI

1 marca w naszym przedszkolu zapanowała bajkowa atmosfera, ponieważ tego dnia obchodziliśmy ,,Dzień Postaci z książki", którego celem było promowanie czytelnictwa wśród dzieci - w ramach programu wieloletniego ,,Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025" Priorytet 3. Kierunek interwencji 3.1.